Kamera Görüntüsü Uydu Sisteminden Nasıl İzlenir

En çok merak edilen konulardan bir tanesi de “apartmanlarda bulunan merkezi uydu sistemine güvenlik kamerası bağlama ve bu kamerayı evdeki televizyon üzerinden izlemektir. 

Kamera görüntüsünü uydu veya televizyon sistemine nasıl bağlamanız gerektiğini anlatmadan önce, işin alt yapısı ile ilgili kısa bir bilgi vermekte fayda var.

İlk karar verilmesi gereken;
Tek bir kameranın görüntüsü mü izlenilecek, yoksa kayıt cihazında bulunan tüm kameraların görüntüleri mi? Bu nokta gerçekten çok önemli!

Tek Kameralı Uydu Bağlantısı:
Kayıt cihazı yoksa ve tek bir kamera izlenecekse o zaman kamera çıkışındaki bnc konektör bağlantısından merkezi uydu sistemine kadar koaksiyel kablo çekilmelidir.

Çoklu Uydu Kamera Bağlantısı:
Kamera kayıt cihazlarının birden fazla kamerayı tek ekranda gösterme özellikleri bulunmaktadır. Ekranı 4-8-16-32 şeklinde bölerek çok sayıda kamerayı tek ekran üzerinde görmenize olanak sağlarlar. Kayıt cihazı arkasında bulunan Video Out çıkışını kullanarak çoklu kamera görüntülerini uydu sisteminize aktarabilirsiniz. Eğer binanızda bir kayıt cihazı varsa, o zaman merkezi uydu sisteminden kayıt cihazınıza kadar koaksiyel kablo çekmelisiniz.

Uydu sisteminden Kameraya Çekilecek Kablonun Yapısı ve Önemi:
Kamera veya kayıt cihazınızdan merkezi uydu sistemine gidecek olan kablonun kalitesi oldukça önemlidir.  Bina içinden giden kablolarda 100 metreye kadar RG59 kullanabilirsiniz. 100 metrede RG59’dan daha sağlam bir kablo isterseniz bina içi veya dışında RG6-U4 kablo kullanmalısınız.
Bina içi veya dışında 600 metreye kadar RG6-U6; 800 metreye kadar RG11-U6 modeli kablo kullanabilirsiniz.

RG6-U6 kablo

Alt yapı her zaman önemlidir. Kabloda kesinlikle ucuza kaçmayın! Mutlaka kaliteli bakır kablo kullanın. Maalesef piyasada bakır adı altında satılan ve elektroliz yöntemiyle bakır kaplanan demir veya adi metal içerikli merdiven altı tabirli bir çok kablo bulunmaktadır.

Güvenlik kamerası ya da kayıt cihazındaki görüntüleri izleyebilmek için öncelikle sinyal çevirici bir RF Modülatöre ihtiyacınız var.  Kaliteli bir modülatör cihazı satın almanız tavsiye olunur.

Kamera Sistemi Uydu Modülatör Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Kamera veya kayıt cihazından gelen kabloyu modülatör üzerinde bulunan video girişine bağlayın.  Modülatör üzerinde bulunan RF out çıkışını merkezi uydu sisteminde bulunan terrestrial (karasal) girişine bağlayın.

Apartman kamerası modülatör bağlantısı

Kamera yayınlarının hangi kanalda çıkmasını istiyorsanız, Modülatörden RF kanal ayarını yapın. (Modülatör ayarları için kullanma kılavuzlarına bakabilirsiniz)
Merkezi sistem tarafında işimiz bitti. Sıra izleme tarafında…

Uydu alıcı cihazınızın LNB girişindeki kabloyu yerinden çıkarın. Burada uydu ve kamera sinyallerini birbirinde ayırmak için diplexer kullanılacaktır. Dilerseniz SAT Prizde kullanabilirsiniz.
Uydu cihazınızdan çıkardığınız kabloyu diplexer’ın in girişine bağlayın.
Diplexer üzerindeki sat çıkışını uydu alıcı cihazınıza, Anten veya RF yazan çıkışını da televizyonunuzun anten girişine bağlayın.
Tüm sistem bağlantıları sorunsuzca yapıldıysa, televizyonunuzda karasal yayına geçin ve kanal araması yaptırın ve kanalı kaydedin.

Artık güvenlik kamera sistemi görüntülerini merkezi uydu sistemi aracılığıyla televizyonunuz üzerinden izleyebilirsiniz.

Önemli Bilgi:

Değerli ziyaretçimiz; Uydu ve uydu kamera bağlantıları ile ilgili yerinde teknik servis hizmeti verememekteyiz. Konu hakkında aklınıza takılan soru ve sorunları yorumlar bölümünden bize iletebilirsiniz. Vakit buldukça cevaplamaya çalışacağız. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

“Kamera Görüntüsü Uydu Sisteminden Nasıl İzlenir” için 75 yorum

 1. Merhaba bendeki kayıt çıhazı anlattığınız şekilde bağlı eskiden av tuşuna basımca çıkıyodu tv yi değiştirdim samsung smart tv aldım burda avtuşuna basınca veri bulunamadı diyor karasal arama yapınca diğer uydudaki kanalları siliyor kanal bulunaöadı diyor smart tvde bu kanalı nasıl bulurum

  1. Eski televizyonda görüntüler A/V ile çıkıyorsa, yeni televizyonda da kayıt cihazından gelen görüntüyü A/V girişine takmalısınız.

   1. Merhaba.benim yeni apartmanimdada kameralar mevcut.tv den her kamerayi izleyebiliyorum.peki kamera kayitlarinida izleyebilir miyim.iki uc gun onceki kayitlari

    1. Merhaba;
     Kamera kayıtlarını izleyebilmek için kamera kayıt cihazına direkt erişiminiz olması gerekmektedir.

  2. Samsung müşteri hizmetleri ara onlar yardımcı olur

 2. Iyi günler daha önce led ve tüplü televizyondan rahatlıkla izlediğim kamera görüntüsü şimdi sadece tüplü tv de izlenebiliyor bunu neden yapar kayıt cihazının video çıkış ucu arızalanmış olabilir mi

  1. Led TV’nin video giriş soketinde temassızlık ya da bir arıza olabilir.

 3. yeni aldığımız tv’de karasal yayın girişi bulunmuyor. kamera görüntüsünü analog karasal yayın girişinden değil de dijital uydu girişinden izlemek için frekans tanımlama vb. yapma yöntemi var mıdır? anlattığınız yöntem tamamen karasal yayın girişi için, soru soran diğer kişilerinde tv lerinde karasal yayın girişi yok muhtemelen ve o yüzden izleyemiyorlar.

  1. Merhaba; RF To AV dönüştürücüsü ile karasal yayını kompozite çevirebilir, televizyonun video girişinden görüntü alabilirsiniz.

 4. Öncelikle merhabalar ben 4 lü kayıt cihazının v out çıkışından rgu6 kablo çektim rf modülatörün ın girişine modülatörden de out çıkış tan alıp merkezi sistemin terra girişine girdim ancak bağlantımda bir sorun yok tv de sat priz kullanıyorum vestel plazma tv den karasal analog arama yaptığımda 9001 c40 diye bir kanal buluyorum ama kanalda sinyal yok kayıt cihazı vga ve v out çıkışının aynı anda ikisinede görüntü yollarmı sinyali neden bulamıyorum sebeb ne olabilir

  1. Merhaba,
   Modülatör üzerinde bir test düğmesinin olması lazım. Modülatörü test moduna alıp, tv üzerinden karasal kanal aramasını tekrar deneyin. Test yayınını bulursanız, modülatör tarafında sorun yok demektir.
   Sorun varsa, farklı bir modülatör deneyin ve modülatörü mümkün olduğunca kısa terr kablo bağlantısı ile santralin yakınına monte edin.

   Kayıt cihazları vga ve vout uçlarından aynı anda çıkış verebilmektedir.Bazı kayıt cihazlarının (çok nadir) video out çıkışları ayarlardan kapalı olabiliyor. Kayıt cihazının görüntü ayar parametrelerini kontrol edin.

 5. Merhaba oturduğum binada herkez uydu elembi sistemi ile TV izliyor ben dahil ben 2katta oturuyorum benim evimde kamera sistemi var ustkatta kardeşim oturuyor oda kamerayı TV den izlemek istiyor en hesaplı şekilde ve kolay nasıl bir sitem önerirsiniz

  1. Kameraları sadece siz izleyecekseniz, kayıt cihazının tvout çıkışından rg59 anten kablosu ile istediğiniz televizyonun video girişine görüntüleri aktarabilirsiniz.

 6. Merhaba, kameranın üzerinde ayrı olaraj güç girişi ve bnc soketi var. Bir ucu bnc konnektör diğer ucu f konnektör anten kablosu kullanarak denedim, görüntü alamadım. Neyi yanlış yapıyorum? Yoksa kamera mı arızalı?

  1. Kamera görüntüsünü televizyonun anten girişinden alamazsınız. Tv de sarı renk video giriş soketine ya da scart çeviricili video giriş soketi üzerinden görüntü alabilirsiniz.
   Televizyon kanalında da AV modunu açmanız gerekmektedir.

 7. Vestel smart k4 televizyonun var kamera yıl yanlışlıkla sildim nasıl arama yapıyoz giriyorum olmuyor karasaldan bi tarif etseniz baştan sona

  1. Televizyon modelinizde menüleri bilmiyorum. Ancak karasal banttan otomatik arama yaptırabilirsiniz.

 8. Merhabalar kamera görüntüsünü karasaldan değilde uydu kanalları arasında nasıl izleyebilirim

  1. Maalesef direkt uydu kanalından izleyemezsiniz.
   Eğer televizyonunuz Karasal anten girişi olmayan akıllı televizyonlardan biriyse, aşağıdaki gibi bir modülatör kullanarak rf sinyalini av sinyaline çevirin ve televizyonun av girişinden görüntü alın.
   Bina size aitse, modülatör kullanmadan direkt kayıt cihazının çıkışını televizyonun av çıkışına bağlayabilirsiniz.
   rf-av dönüştürücüsü

    1. rf to av converter ismi ile arama yapabilirsiniz.

 9. Hocalarım ben daha önce tek kamera anolog idi görüntü alıyordum. Sonra binaya kamera güvenlik sistemi kurdum aşağıda kameraya bağlı ucu da kayıt cihazının av çıkışına taktım. Ama sonuç hüsran görüntü yok. Ne yapmalıyım. Acil yardım.

  1. Av çıkışı televizyonun av girişine bağlanır. Kameradan gelen uçlar bnc konnektör ile kayıt cihazına bağlanmalıdır.

 10. Hocam daha önce ttnet kullanıyordum ..binadaki kamera sisteminide karasal yayından tv den izliyordum..şimdi kablo tv ye geçtim ancak onlar yayınlarını karasal kablodan verdikleri için bizim izlediğimiz kamera artık izleyemez oldum.onlarda bilmiyorlar nasıl olacağını…bu konuda yardım ederseniz sevinirim..

  1. Binanızdan gelen anten kablosu ile kablo tv’den gelen anten kablosu arasına bir komütatör switch koyulabilir.
   Kablon tv izleyeceğiniz zaman switchi kablo tv konumuna, kameraları izleyeceğiniz zaman bina anten kablosuna geçiş yapabilirsiniz.

 11. HOCAM MERHABA
  öncelikle böyle bir yazı paylaştıgınız için ALLAH razı olsun.
  benim sistemim de kayıt cihazı NVR CAT6 ile calışan 16 kamera var. evim müstakil , evde 2 adet dahili uydulu tv var. kayıt cihazından tv lere görüntü için ayrı ayrı kablo cekmek biraz meşaketli olacak .
  kayıt cihazımın yakınında canak ve 2 li LNB var .
  benim sorum kayıt cihazından LNB ye bir aparat yarımıyla (direkt bağlarsam tv yanyını izleyemiyorum) bağlantı yaparsam her iki tv imden de kameralarımı izleyemezmiyim. hem kablo cekmek hemde görüntü kirliğinden kurtulmuş olurum.
  bu konuada bilgi verirseniz sevinirim .

  1. Merhaba, aşağıdaki link üzerinden, istemiş olduğunuz bağlantı detaylarını izleyebilirsiniz.
   youtu.be/NvDaaAm162c?t=776

   1. NvR kayıt cihazından merkezi uydu santraline kamera görüntüsü nasıl aktarılır? yanıtınız için teşekkürler

    1. Sayın Erol;
     Yukarıda istemiş olduğunuz bağlantı şeklinin şeması eklenmiştir.

 12. Merhabalar ben tv den onveden kamera izliyordum binanin kamerasini ayarkardan anten i secip izleyebikirdim simdi yine ekran aciliyor 4 ayri bolme seklinde fakat ahd yaziyor.4 bolme ekranda da ne yapmam gerekiyor neden kaynaklanoyor olabilir yardımci olur musunuz. Kamera takan kisilere de ulasamiyoruz.yada elektrikci mi anlar bu islerden

  1. Merhaba;
   Ekranda sadece ahd yazıyorsa, kameralarınızda veya kayıt cihazında bir arıza olabilir.
   Teknik destek almanızı tavsiye ederiz.

 13. merhabalar internette arastırma yaparken paylasımınızı gördüm. aynı sistemi aynı sekilde kullanarak işyerimde bulunan d-smart uydu receiver ın görüntüsünüde 7 adet olan televizyona bu şekilde görüntü ve sesi dağıtabilirmiyim acaba? hani kamera görüntüsü değilde tv yayını coklamak istiyorum.

  1. D-Smart gibi tek yayın haklı ürünlerin görüntülerini özellikle iş yerlerinde çoklamak, başınıza hukuki açıdan büyük sıkıntılar çıkarabilir.

 14. Ustam benim binada 4 ahd li kamera merkezi uydu sistemine bağlı. Dvr da rf modülatöre ve terr e kadar sağlam kablo ile geçtim ancak santral e sat kablolarını bağlayınca kamera görüntüleri tüm yayın üzerinden dalgalanmaya başlıyor sat i sökünce görüntü düzeliyor satı takip rf modülatörden splitter ile direk bağlantı yapınca da görüntü dalgalanıyor ancak tüm uydu kanalları yızde 100 sinyal işe izlenebiliyor sorun ne olabilir.

  1. Topraklama hattı varsa, devre dışı bırakmayı deneyin.

   1. merhaba merkezi sistem uydu santrali var ben kamera bağladım uydu alıcısı olmadan combiner ile TV nin arkasında ikisi içinde giriş vardı 1 saat izledim daha sonradan sinyal yok demeye başladı ne yapacağım yardımcı olabilirmisiniz .

 15. Merhaba hocam.7 katli binamizda kamera sistemi var.kayit cihazi catida.tv den goruntuyu alabiliyorum.gecmise donuk kayitlari izleyebilirmiyim eger izleyemezsem nasil bir baglanti yapilmali.ornegin kayit cihazindan direk tv ye kablo ile mi baglanmali

  1. Burada size iki farklı yöntem önerebilirim.
   1. yöntem: Kayıt cihazının arkasında bulunan hdmi veya vga çıkışına monitör takıp, usb girişine mouse takarak görüntüleri izleyebilirsiniz.
   2. yöntem: kayıt cihazının yanına kablosuz (wifi) modem takın. (Modem de internet olmasına gerek yok) Kamera kayıt cihazının network ip ayarı segmenti, modemin ip segmenti ile aynı olsun.
   Örneğin kayıt cihazı ip adresi: 192.168.1.15 ise, modemin ip gateway ayarı 192.168.1.1 olsun.
   Herhangi bir bilgisayar ile çatıya koyduğunuz modem wifi’ye bağlanın. Artık internet explorer üzerinden 192.168.1.15 yazarak kayıt cihazına direkt bağlanabilir, kayıtları izleyebilirsiniz.
   Kayıt cihazı port ayarı genelde 80 olarak ayarlıdır. 80’den farklı bir port kullanılmışsa; 192.168.1.15:port_numarası şeklinde giriş yapabilirsiniz.
   Eğer kaliteli bir kayıt cihazı varsa, internet üzerinden cms yazılımını indirip, yazılım üzerinden kamera görüntü ve kayıtlarına ulaşabilmeniz mümkündür.

   1. hocam slm kayıt cihazını kablo ile wifi bağladım uzaktan erişimle laptoptan bağlanıp izliyordum . lakin bunu tv den izlemek istiyorum . elimdeki mevcut tv lerle bağlanıp izliyorum ama . görüntü net olması donma yapmaması için ne tarz bir tv secmem lazım . burdaki aranan kriter ne olmalıdır . en iyi akıcı ve net görüntüyü nasıl alabilirim .tavsiye edebileceğiniz bir marka varmı veya ürün 82 ekranda tşk ederim şimdiden

    1. Merhaba;
     En akıcı ve net görüntüyü, kayıt cihazından televizyona direkt bağlantı yaparak alabilirsiniz.

 16. Öncelikle böyle yararlı bilgiler paylaştığınız ve değerli yanıtlar verdiğiniz için teşekkürler.
  5 katlı 10 daireli bimamızda Avenir Dome kamera sistemi merkezi uydu sistemi üzerinden her daire TV’sinde izlenebiliyor. Kayıt cihazı ise bina girişindeki kapatılmış merdiven altında bulunuyor. Monitör ve mause mevcut.
  Ben, kamera yayını yerine burdan farklı bir yayın (Duyuru, film, v.s.) verebilir miyim. Bunun için ne yapmak gerekir. Teşekkürler.

  1. Merhaba;
   Bütün olay Kompozit (Composite) video sinyali ile alakalıdır. Gönderedeceğiniz yayın kompozit video sinyali ise, aynı şekilde tv ekranlarına yansıtılır.
   HDMI üzerinden görüntü aktarmak isterseniz, o zaman HDMI’dan kompozit video’ya çeviren bir aparat almalısınız. Hdmi sinyalinizi kompozite çevirerek istediğiniz yayını yapabilirsiniz.

   HDMI Kompozit video çevirici kullanırsanız, muhakkak çevirici cihazın adaptör ile çalışanlarından (aktif diye geçer) satın alın.

   Adaptörsüz (pasif) çeviricilerden performans alamazsınız.

 17. Merhaba,
  Binamızda kamera sistemi var bunu evden izlemek istiyorum. Duvardan çıkan BNC yi D-Smart uydu cihazına girdim. Uydu cihazından çıkışı hdmı ile TV ye bağladım. Bu şekilde TV izliyorum ama kamera sistemini izleyemiyorum. AV1 AV2 yi seçtiğim zaman boş mavi ekran gösteriyor. TVye tek uydudan gelen hdmı bağlı. Ne yapmam gerekiyor teşekkürler.

  1. Merhaba;
   Öncelikli olarak yukarıda anlatıldığı şekilde kamera sisteminizin uydu sistemine bağlanması gerekmektedir.

 18. Bizim televizyon LG Smart Tv binadaki güvenlik kameralarını tvye bağlamak istiyorum ama yapamadım kameracı beyaz bi kablo verdi bağladık binadaki kişilerden bikaçı yapmış ama biz bulamadık yardım edebilirmisiniz?

  1. Verilen kabloyu televizyonda doğru yere bağlamalısınız. Birde kablonun diğer ucunun kamera sistemine bağlı olduğundan emin olmanız gerekir.

 19. iyi günler dvr kayıt cihazımda kullanmış olduğum santrala bağlı rf modülatör av girişli .ancak TV lerde görüntü gidip geliyor. dvr cihazımı direkt olarak av girişi ile tv ye bağladığımda bir sıkıntı yok. başka cihaz ve aynı rf modülatör ile santrale bağladığımda da bir sıkıntı yok. sorun nedir çözemedim. hd girişli rf modülatör sorunumu çözer mi?

  1. Başka cihaz derken farklı bir dvr ile denediyseniz, dvr’ın sinyal gücü ile ilgili bir sorun olabilir.
   Bu da belirli bir mesafe aşıldıktan sonra görüntü kaybına neden olabilir.

 20. Merhaba,
  Öncelikle herkese tek tek cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
  Binamızda güvenlik kameraları var. Dairemde antenden gelen kablo ucunda Combiner mevcut.
  yan dairemde ki kişi Combiner’den gelen kablonun birini TV’ye, diğerinide ligTv uygu alıcısına takarak güvenlik kamerasını izleyebiliyor.
  2020’de aldığım Samsung marka akıllı TV’de güvenlik kamerasını izlemek istiyorum ancak Combiner’den gelen bir girişi TV’ye bağlıyorum. Ayrı bir uydu alıcısı kullanmadığım için Combiner’den gelen diğer kabloyu nereye takacağımı bulamadım. yardımcı olabilir misiniz?

  1. Merhaba; Yeni nesil televizyonlarda a/v veya varsa scart soket girişlerini kullanabilirsiniz.

 21. Merhaba,
  Binamızda merkezi sistemden dairelere giriş kapısına ait kamera görüntüsü gelmekte. Ben bu görüntüyü dvr ile kayıt altına almak istiyorum. Daha doğrusu kendi katıma kamera sistemi kurdum ilaveten bu kamerayı da eklemek istiyorum. TV’ye bağlayarak izlediğimiz kablonun ucunu bnc konnektore çevirip kayıt cihazına bağladım ama görüntü gelmiyor. Acaba uyguladığım mantık mı hatalıdır?

  Bunu bir şekilde kayıt altına almam mümkün değil midir?

  Teşekkürler

  1. Merhaba,
   Apartman kamerası modülatör ile tv frekansına çevrildiği için kayıt cihazınızın üzerinden görüntü alamazsınız.
   Görüntü alabilmek için apartman kamerasının bağlı olduğu kayıt cihazının arkasından ya da kayıt cihazı yoksa, kameranın uyduya bağlanan ucunu çıkarmanız ve buraya video dağıtıcı (distribütör) bağlayarak, bir tane daha çıkış elde etmeniz lazım. Bu çıkışı da, kablo çekerek kendi kayıt cihazınızın girişine bağlayabilirsiniz.

   Sonuç olarak; Kameradan gelen sinyali çoklayıp, kendi kayıt cihazınızın kamera girişine bağlayabilirsiniz.

 22. Merhabalar. giriş katta 3 adet kayıt cihazı var. 1, 2 ve 3. katlardaki tvlere görüntüyü aktarmak istiyorum. tv lerde sadece bu kayıt cihazından gelen görüntüler izlenecek. kayıt cihazlarının bulunduğu sistem odasından tüm katlardaki odalara anten kablosu gidiyor. Var olan bu anten kabloları üzerinden kayıt cihazlarındaki görüntüyü tv lere nasıl aktarabilirim.

  1. makalede anlatıldığı şekilde yayını verebilirsiniz.
   Her kayıt cihazının video out çıkışını dört girişli bir switche bağlanır. Switch çıkışını santral de kamera girişine bağlarsınız.
   Switch üzerinden belirlenen süre ile 3 kayıt cihazının görüntüleri sırayla karşınıza gelir.

 23. Merhaba daireme güvenlik kamerası ve uydu yayını geliyor tvden de izleyebiliyorum fakat bu görüntüleri internettende izlemek istiyorum apartmanın kamera odasına müdahale etmeden sadece kendim internet üzerinden izlemek için ne yapmalıyım

  1. Stream server ile size gelen yayını tekrar yayınlamanız gerekir. Açıkçası, maliyetli bir iş.

   Onun yerine kamera sistemini internete açmak daha ekonomik olur.

 24. Merabalar; peki kamera ip kamera nvr işe bunu nasıl uydu santraline baglayacam. Nvr in arkasında hdmı ve VGA var. Yani BNC, video out ya da scart çıkışı yok. Ama ben uyduya bağlamak istiyorum

  1. HDMI AV giriş yapılıp, RF çıkış veren modülatörlerden kullanmanız gerekir.

 25. İlk önce yorumları okuyup cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim
  Benim binamda Merkezi kamera sistemi var anten sayesinde izleniyor ama anteni nereye takıcaz onu hala anlamış değilim yada hangi parça gerekiyor bu işlerden anlamıyorum beni aydınlatırsanız çok memnun olurum saygılarla

  1. Merhabalar;
   Anten ve kamera sistemi modülatör cihazına bağlanmaktadır. Modülatör, merkezi anten sistemine bağlanır ve bu sayede TV üzerinde istenilen kanalda yayın yapması sağlanır.
   Gerekli, malzemeleri makalede bulabilirsiniz.

 26. süleyman ceylan dedi ki:

  merhabalar,

  kayıt cihazıma direkt monitör ü vga-hdmı ile bağlasam görüntü alabilir miyim?

  1. Kayıt cihazının vga veya hdmi çıkışlarına monitör bağlayarak görüntü alabilirsiniz.

 27. Merhabalar, Kayıt cihazından gelen kabloyu modülatör üzerinde bulunan video girişine bağladım. Modülatör üzerinde bulunan RF out çıkışını merkezi uydu sisteminde bulunan terrestrial (karasal) girişine bağlayamıyorum çünkü uydu santralindeki yeri bir şekilde bağlı ve dolu. modülatörün rf out çıkışını nereye bağlayabilirim santralda?

  1. Maalesef sadece terrestrial üzerinden bağlantı yapabilirsiniz.

 28. ALİ İHSAN ŞİMŞEK dedi ki:

  Merhabalar,kly gelsin efendim, bizim apartmanımızda 1,5 yil önce Güvenlik Kamerasını Merkezî Sistem üzerinden Evdeki Tv den izlenecek şekilde taktırdık, Tüplü Tv den ve LG Hatta Arçelik marka Led tvlerden C21 kanalı kolayca bulup ayarlayabiloyoruz,kendi LG marka Tv mi ve komşumun Arçelik marka Uydulu Tv mi ve Tüplü Tv den ayarlayıp kameraları Tv den izleyebiliyoruz, fakat başka bir komşumun Tv si Vestel marka Uydulu Led Tv, bunda C21 aramayı anten ayarindan da kanal aramadan da bulamadik, Uydu aramadan da bulamadik, C21’i bulabilmek için Uydulu Vestel Tv lerde nasıl arama yapılıyor, tarif edebilir misiniz?

  1. Merhaba;
   Vestel karasal yayın C21 bandında yayını bulamadıysanız, belki kablo hattında sorun olabilir.
   Vestel televizyonu sizin çalışan tv hattınızda deneyebilirsiniz.

 29. merhabalar 4 kameralı kayıt cihazından rf medalatörö tek kablomu çekiliyor yoksa her kamera için ayrı mı çekiliyor.

  1. Kameralar kayıt cihazına bağlanıyor, kayıt cihazının görüntü çıkışından tek kablo gidiyor.

 30. Merhaba
  Müstakil bir evim var ve evimde Panasonic tv bulunmakta uydu santrali var kayıt cihazını RF modülatör olmadan karasal yayın kısmına bağladım. Bir anten kablosunun bir ucu uydu santraline giriyor diğer ucu bnc ile kayıt cihazına giriyor. Tv kısmında duvardan uydu kablosunu diplexer bağladım. diplexer bir ucu tv anten kısmına diğer ucuda tos girişine uygun bir şekide onuda 3.5 jack girişine dönüştürüyor. ama televizyon arkasında birden fazla giriş var av kısmındanda denedim komponent girişisindende denedim ama görüntü alamıyorum.Uydu santrali olmadan bu şekilde bağlamada izleyebilirken bu şekilde görüntü gelmiyor.RF Modülatör olmadan nasıl bir yol izleyebilirim. Teşekkür ederim herkese ✋

 31. güvenlik kamera sisteminin kayıt cihazı çalınırsa başka yerden izleyebilirmiyim

  1. Görüntüler kayıt cihazına kaydedildiği için, maalesef seyredemezsiniz.

 32. Öncelikle ben de teşekkür ederim bilgilendirmeler için. bizim binadaki kamera kayıt cihazından makalede anlatıldığı şekilde sadece kendi evime sistem kurmak için maliyetli bir işe girmek üzere idim, hatta iki malzeme siparişini de dün verdim ama buradaki soru cevaplar o kadar işime yaradı ki, siparişleri iptal ettim.
  sadece ben izleyecek isem sadece kamera kayıt cihazından benim TV ye kablo çekmem yeterli imiş, doğru mu anladım.
  -hangi kablo ?
  -eski kayıtları izlemek, istediğim kamerayı tek izlemek veya çoklu ekranda hepsini görmek mümkün olacaktır sanıyorum?

  1. Kamera kayıt cihazının arka kısmında Tv Out çıkışı varsa, koaksiyel kablo ile (iç ortam rg59, dış ortam rg6-u6) çekilebilir. Televizyona A/V girişinden ya da scart soket üzerinden bağlayabilirsiniz.

   Kayıt cihazını uzaktan bire bir kontrol etmenin en kolay yolu ATEN-CE100 ve benzeri VGA KVM cihazı kullanmaktır.
   Kayıt cihazı ile evinizdeki vga girişli monitör ya da televizyon arasında maksimum 100 metreye kadar cat6 kablo çekilip, her iki uca bu cihazlar bağlanabilir.

   Vga yerine hdmi üzerinden bağlantı sağlanmak istenilirse, Cat6 Kvm Extender cihazları tercih edilebilir.

 33. kamera kayıt cihazından RF modülatöre hangi cins kablo çekiliyor.
  rgu6 ve rg59 diye iki kablo okudum. ikisi de oluyorsa hangisi kalitelidir ondan alalım. teşekkürler

  1. Kablo iç ortamdan çekilecekse RG59, dış ortamdan çekilecekse RG6-U6 kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir