Ajax Kablosuz Alarm Sistemleri ve Alarm Dedektörleri

Günümüzde, ev ve işyerlerimizi güvende tutmak her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır. Hırsızlıklar, yangınlar ve diğer acil durumlarla başa çıkmak için gelişmiş güvenlik sistemlerine olan talep artmaktadır. Bu talebi karşılayan birçok güvenlik sistemleri üreticisi bulunmaktadır, ancak son dönemde Ajax Alarm, kablosuz güvenlik sistemleri konusunda bir adım  öne çıkan bir marka haline gelmiştir. Okumaya devam et “Ajax Kablosuz Alarm Sistemleri ve Alarm Dedektörleri”

Hırsız Alarm Darbe Dedektörleri ve Kullanım Alanları

Günümüzün hızla değişen dünyasında, güvenlik her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır. Evler, işyerleri, ve diğer mülkler, çeşitli tehlikelere karşı koruma altına alınmalıdır. Bu noktada, alarm darbe dedektörleri, güvenliğinizi sağlamak ve potansiyel tehlikeleri tespit etmek için son derece etkili bir araç olarak öne çıkmaktadır. Bu makalede, alarm darbe dedektörlerinin ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve güvenlik açısından sağladığı avantajları ele alacağız. Okumaya devam et “Hırsız Alarm Darbe Dedektörleri ve Kullanım Alanları”

Su Baskını Dedektörü

Su Baskın Dedektörü Nedir?

Yangın, eviniz için büyük bir korku veya kabus olabilir, ancak sigorta şirketlerinin istatistiklerine bakıldığı zaman, en çok mülk hasarının yaygın olarak su baskını kaynaklı olduğu görülmektedir.

Olası büyük su baskınlarını, başlangıç seviyesinde haber veren dedektörlere Su Baskın Dedektörü denir. Okumaya devam et “Su Baskını Dedektörü”

Yangın Alarm Sistemleri

Bu yazımızda “Yangın Alarm Sistemleri”nin yapısına ve çeşitlerine göz atacağız.

YANGIN ALARM SİSTEMİ NEDİR?

Yangın Alarm Sistemleri kendimizi, personelimizi, depo veya kıymetli eşyaların bulunduğu kasaları yangına karşı korumak ve olası yangın durumlarına karşı bizi uyarmak üzere tasarlanmış sistemler bütünüdür. Okumaya devam et “Yangın Alarm Sistemleri”

Duman Alarm Dedektörü Nedir, Nasıl Çalışır?

Duman dedektörleri, havadaki küçük parçacıkları optik veya kimyasal olarak algılayan ve bağlı olduğu alarm sistemini devreye sokan elektronik bir koruyucu ekipmandır.

Kendi başına sadece pil ile çalışan ve duman algıladığı zaman, üzerindeki tiz ses (buzzer) ile alarm veren dedektörlerde mevcuttur.

Duman dedektörleri, yerleştirildikleri konuma ve yüksekliğe göre algılama yapar. Dedektör dumanı algıladığı anda alarm verip, sizin ve sevdiklerinizin olası bir yangın tehlikesi veya duman zehirlenmesinden etkilenmenizin önüne geçmeyi amaçlar. Okumaya devam et “Duman Alarm Dedektörü Nedir, Nasıl Çalışır?”

Cam Kırılma Dedektörü Nedir

Kapı ya da pencerelere takılan manyetik kontaklar, evinizin kapısı ya da penceresi açıldığı anda alarm verebilecek şekilde tasarlanmışlardır.  Hırsızlar, kapıyı ve pencereyi açmak yerine bir pencere veya kapı camını kırarak evinize girme teşebbüsünde bulunursa, manyetik kontaklar bu teşebbüsü algılayamaz ve hırsız, alarmı çaldırmadan içeriye giriş yapabilir. Bu girişi engellemek için aynı noktaya bakan bir hareket dedektörü kullanılabilir fakat bu sefer siz evin içindeyken kurulum yapmak istediğinizde bu dedektör sizi de göreceği için yanlış bir alarm oluşabilecektir.
Bu sorunların önüne geçebilmek adına, hırsız alarm sistemine eklenebilecek en ideal dedektörlerden bir tanesi de Cam Kırılma Dedektörleridir. Okumaya devam et “Cam Kırılma Dedektörü Nedir”

Ev Alarm Sistemi Nasıl Kurulur

Ev alarm sistemi nasıl kurulur

Maalesef günümüzde suç olaylarının oranları çok fazla artış göstermektedir. Belki yaşadığınız bölge ve mahalleye göre, suç oranı çok daha yüksek veya çok daha düşük olabilir ancak sizin veya ailenizden birinin başına bir olay gelmesi durumunda istatistiklerin hiçbir önemi kalmaz.
Evde yaşarken güvende hissetmek her zaman sizi daha iyi hissettirir.
Güvenli yaşam seçeneklerinden bir tanesi de hırsız alarm sistemidir.

Bir sistem satın almadan veya kurulumunu yapmadan önce “Ev Alarm Sistemi Nasıl Kurulur” başlıklı bu makalemizi sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Okumaya devam et “Ev Alarm Sistemi Nasıl Kurulur”

Manyetik Kontak Nedir

Manyetik kontaklar (reed contact) bir laptop bilgisayar, kapak ile açılan bir cep telefonu ya da hırsız alarm sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Dikkat ettiyseniz, laptop veya cep telefonu kapağını açtığınızda cihaz otomatik olarak algılama yapmakta ve sistem kendiliğinden açılmaktadır. Okumaya devam et “Manyetik Kontak Nedir”

Hırsız Alarm Sisteminin Bakımı Nasıl Yapılır

Bir hırsız alarm sisteminin düzenli olarak bakımın yapılması, sistemin güvenilirliğini ve dayanıklılığını sağlayacaktır. Hırsız alarm sisteminizi yılda en az bir defaya mahsus yetkili teknik ekibe kontrol ettirmeli ve bakımlarını yaptırmalısınız. Okumaya devam et “Hırsız Alarm Sisteminin Bakımı Nasıl Yapılır”