Akım Koruyucu Priz Nedir, Nasıl Çalışır?

Akım koruyucu priz (İngilizce: surge protector), elektronik cihazları aşırı gerilimden koruyan bir güç şeridi veya priz türüdür. Bu cihazlar, aniden yükselen elektrik gerilimlerine karşı hassas elektronik ekipmanları korumak amacıyla tasarlanmıştır. Aşırı gerilimler; şebeke dalgalanmaları, yıldırım çarpmaları veya enerji dalgalanmaları gibi durumlar sonucu oluşabilir. Okumaya devam et “Akım Koruyucu Priz Nedir, Nasıl Çalışır?”

Personel Takibi Nasıl Yapılır: PDKS Kullanım Alanları

Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS), işletmelerde çalışanların iş başı yapma sürelerini ve devam-izin gibi durumlarını izlemek ve kaydetmek amacıyla kullanılan teknolojik  bir sistemdir. PDKS, personel yönetimi ve iş verimliliği açısından önemli bir araç olarak çeşitli işletmelerde kullanılmaktadır. Bu yazımızda, PDKS’nin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını daha ayrıntılı bir şekilde ele alacağız. Okumaya devam et “Personel Takibi Nasıl Yapılır: PDKS Kullanım Alanları”

Yeni Nesil Güvenlik İzleme Teknolojisi Hybrone

Hybrone Nedir?

Hybrone veri izleme çözümleri ile tüm aktif çalışan elektronik cihazlarınızın alarm durumlarını, cihaz sağlık durum kontrollerini ve arıza durumlarını anlık olarak öğrenirsiniz. Cihaz ve marka bağımsız olarak otomasyon sisteminizi bulutta izleme ve bilgilendirme kabiliyetine kavuşturup, veri takip merkezi tüm bu aksiyonları anlık olarak size iletir. Okumaya devam et “Yeni Nesil Güvenlik İzleme Teknolojisi Hybrone”

1080p ve 1080i Arasındaki Fark Nedir?

1080p ve 1080i görüntü çözünürlükleri arasındaki farkları açıklamak için makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

Yüksek çözünürlüklü görüntüler, 1920 x 1080 piksel çözünürlükle karakterize edilmektedir ancak bu pikseller taramalı (1080i) veya aşamalı (1080p) görüntüleme yöntemiyle görüntülenebilirler. Okumaya devam et “1080p ve 1080i Arasındaki Fark Nedir?”

Time Lapse Fotoğraflama Devresi

Otomatik Time Lapse Devresi Nedir?

Bir projenin belirlenen süre aralığında, başlangıcından sonuna kadar otomatik olarak fotoğraflanmasıdır.

Durumu gözünüzde şu şekilde canlandırabilirsiniz: Okumaya devam et “Time Lapse Fotoğraflama Devresi”

Gaz Dedektörü Nedir? Gaz Dedektörü Neden Çalar?

GAZ DEDEKTÖRLERİ NEDİR, NASIL ÇALIŞIRLAR?

Bu soruyu etkili bir şekilde cevap verilebilmesi için öncelikle ne tür bir gaz dedektörü kullanıldığını bilmeniz gerekir. Farklı gaz dedektörlerinin, tasarlandıkları gaz veya gazların türüne göre değişen sensör ve devre yapıları bulunmaktadır. Gaz dedektörleri algılama sensörleri ile üç ana kategoriye ayrılır: Okumaya devam et “Gaz Dedektörü Nedir? Gaz Dedektörü Neden Çalar?”

Switch Nedir? Switch Çeşitleri Nelerdir?

Switch Nedir, Ne İşe Yarar?

Genellikle ofis ortamlarında, masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar arasında veri aktarımının yapılmasını sağlayan switch cihazları bulunmaktadır.
Switchler önemli bir işleve sahiptir. O zaman “switch nedir?” sorusunun yanıtını bu makalede sizlere vermeye çalışalım. Okumaya devam et “Switch Nedir? Switch Çeşitleri Nelerdir?”

Volte Nedir? Volte Nasıl Açılır?

VoLTE, LTE bağlantı üzerinden ses aktarımı anlamına gelmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi VoLTE, 4G LTE ağı üzerinden yapılan bir sesli aramadır. Yani standart telefon baz hatları yerine LTE ağınız üzerinden arama yapmanızı sağlar ayrıca üçüncü parti yazılımlar sayesinde görüntü ve sesli arama özelliğini de destekler.

Okumaya devam et “Volte Nedir? Volte Nasıl Açılır?”

Time Lapse Nedir? Nasıl Çekilir?

Time Lapse Nedir?

Time Lapse videonun tam olarak ne olduğunu bilmiyor olsanız bile, daha önce bir belgeselde, filmde veya televizyon programında en az bir tane görmüş olma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Son derece teknik doğalarına rağmen, time lapse yöntemi tüm video eğlence biçimlerinde sürekli kullanılmaktadır. Time Lapse çekimin tam anlamını, nasıl çalıştığını, nasıl yapıldığını, time lapse fotoğrafçılığın ne için kullanıldığını öğrenmek için lütfen yazımızı okumaya devam edin. Okumaya devam et “Time Lapse Nedir? Nasıl Çekilir?”

Hırsızlardan Korunma Yolları

 

Hırsızlar, çevresi iyi aydınlatılmış olan ve kendilerini yavaşlatıcı önlemlerin olduğu yerleri kolay bir hedef olarak görmezler. Hırsızlar fırsatçıdır. En kolay ve en hızlı şekilde girip, çıkmayı tercih ederler. Siz de bazı basit güvenlik önlemleri alarak, evinizin hedef dışında kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu makalede “Hırsızlardan Korunma Yolları” başlığı altında bazı ipuçlarına yer verilmektedir. Okumaya devam et “Hırsızlardan Korunma Yolları”