H264 ve H265 Arasındaki Fark Nedir

H.264 ve H.265 (HEVC), video sıkıştırma standartlarıdır ve genellikle video yayınları, video konferanslar, video depolama ve diğer multimedya uygulamalarında kullanılırlar. İki standart arasındaki temel farkları şu şekilde açıklayabiliriz. Okumaya devam et “H264 ve H265 Arasındaki Fark Nedir”

XVR, NVR, DVR Arasındaki Farklar

XVR, NVR ve DVR Teknolojisi…

Günümüzde güvenlik ve gözetim sistemleri giderek daha karmaşık ve gelişmiş hale gelmekte, bu sistemlerin temel taşlarından biri de XVR, NVR ve DVR olarak adlandırılan kayıt cihazlarıdır. Bu üç kavram, video kaydı ve izleme sistemlerinin farklı türlerini temsil eder ve her birinin özel özellikleri vardır. Şimdi bu cihazların isim anlamlarına ve özelliklerine bir gözatalım. Okumaya devam et “XVR, NVR, DVR Arasındaki Farklar”

Güvenlik Kamerası Uzaktan İzleme: Modem Port Açma

ID ve seri numarası üzerinden sunucuya bağlanarak uzak izlemeye olanak sağlayan çok sayıda güvenlik kamerası ve kayıt cihazı mevcuttur. Kullandığınız ürün bu teknolojiyi desteklemiyorsa ya da siz başka bir sunucu üzerinden görüntülerin transferini güvenli bulmuyorsanız, o zaman öncelikli olarak internet hizmetini kullandığınız firmadan sabit bir IP adresi almalısınız. Okumaya devam et “Güvenlik Kamerası Uzaktan İzleme: Modem Port Açma”

Güvenlik Kameraları Nerelere Takılmalıdır

Güvenlik kameraları, modern toplumun vazgeçilmez güvenlik araçları haline gelmiştir. Evler, işyerleri, kamusal alanlar ve birçok farklı yerde güvenliği artırmak ve olayları takip etmek için kameralar kullanılmaktadır. Okumaya devam et “Güvenlik Kameraları Nerelere Takılmalıdır”

Dome Kamera mı, Bullet Kamera mı?

Dome veya Bullet Kamera: Sizin için en iyi CCTV seçeneği hangisi olabilir?

En yaygın kullanılan iki güvenlik kamerası türü, bullet (mermi) kamera ve dome (kubbe) kamerasıdır. Bu yazımızda,  her iki kameranın aralarındaki farkları ve avantaj/dezavantajlarına yer vereceğiz. Okumaya devam et “Dome Kamera mı, Bullet Kamera mı?”

IP Kamera Nedir

IP kameralar, diğer adı ile İnternet protokol kameraları, bir IP network ağ bağlantısı üzerinden video sinyali alan ve gönderen dijital güvenlik kameralarıdır. IP kameralar BNC bağlantılı analog tipteki kameraların aksine, yerel bir kayıt cihazına ihtiyaç duymamaktadır. IP kameraya bağlı olduğu ağın herhangi bir noktasından erişim sağlanabilmektedir. Okumaya devam et “IP Kamera Nedir”

Super Password ile DVR ve NVR Şifre Sıfırlama

Dahua, Hikvision, Juan ve Kbvision gibi bir çok marka ve model kayıt cihazının, unutulan admin şifresini sıfırlamak için Super Pasword uygulamasını kullanabilirsiniz. Okumaya devam et “Super Password ile DVR ve NVR Şifre Sıfırlama”

Vguard Kayıt Cihazı ve Kamera Şifreleri

Vguard Kamera Sistemleri

Vguard markalı dvr, nvr kayıt cihazları ve ip kamera sistemlerinin fabrikasyon şifresini, cms yazılımının kurulum ve kullanımını, yazının devamında bulabilirsiniz.

Okumaya devam et “Vguard Kayıt Cihazı ve Kamera Şifreleri”