Samsung DVR Şifre Sıfırlama

Samsung SRD serisi dvr kayıt cihazlarının büyük bir çoğunluğunda geçerli olan Samsung DVR Şifre Sıfırlama adımlarını, yazının devamında bulabilirsiniz.

Şifre sıfırlama işlemine başlamadan önce Samsung DVR kayıt cihazının uzaktan kumandasına ihtiyacınız olacaktır. Maalesef kumanda olmadan, kayıt cihazı üzerinden DVR şifre sıfırlama işlemi yapılamıyor.

Samsung DVR kumanda üzerinden sırası ile şu tuşlara basıp, bırakın:

  1. Freeze
  2. Alarm
  3. Freeze
  4. Alarm
  5. Freeze
  6. Return

Bu tuşlara kumanda üzerinden sırası ile doğru olarak bastığınız zaman Samsung DVR kayıt cihazı tüm ayarların sıfırlanacağına dair karşınıza bir onay ekranı getirir.  Bu ekrana onay verdiğiniz takdirde cihaz kendini fabrika ayarlarına geri döndürecektir.

Artık dvr cihazınızın şifresi fabrikasyon şifresi olan 4321 oldu ve Samsung DVR Kayıt cihazının şifresi resetlendi.

Bazı Samsung dvr sürümleri şifre olarak 4321 yerine yeni bir şifre belirleme adımını karşınıza çıkarabilir. Bu durumda DVR için yeni şifreyi direkt kendiniz belirleyebilirsiniz.

DVR için uzaktan kumanda bulamadıysanız Samsung DVR kayıt cihazının ön panelinde bulunan MODE ve PTZ tuşlarına 5 saniye boyunca parmaklarınızı basılı tutun. Bu adımda herhangi bir şey olmadıysa, maalesef uzaktan kumanda bulmanız gerekecektir.

Samsung Destek Hattı

Kolaylıklar dileriz…

Super Password ile DVR ve NVR Şifre Sıfırlama

Dahua DVR veya NVR Şifre Resetleme yazımızda ilginizi çekebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir